pilotni_vycvik_header

Vědeli jste že:

UL výcvik lze dokončit
za 5 týdnů
Můžete začít létat
od 15ti let
Zvládnete pilotovat stroje
do hmotnosti 600kg
Budete součástí
skvělé party lidí

CHCI SE STÁT PILOTEM

Základní údaje o celém procesu výcviku jsou uvedeny níže.  Daleko více informací získáte při osobním setkání.

TYPY PILOTNÍCH LICENCÍ

V České republice, stejně tak jako v mnoha jiných zemí je na výběr z několika typů licencí. Funny Fly je škola, která je zaměřena na pilotní výcvik na ultralehkých letounech. Plně si totiž uvědomujeme, že pokud si chcete vychutnat krásný pocit letu pod vlastní kontrolou, je  tato licence nejsnáze  dostupnou variantou. Průkaz pilota ultralehkých letadel získaný po absolvování UL leteckého výcviku opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letadel až do celkové vzletové hmotnosti 600 kg.

POŽADAVKY NA PILOTNÍHO ŽÁKA

Minimální věk pilotního žáka je 15 let. Pilot ULL potřebuje pro létání posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy, LAPL nebo pro piloty sportovních létajících zařízení. Zdravotní prohlídka není náročná, odpovídá přibližně požadavkům na řidičský průkaz. Seznam pověřených lékařů najdete na stránkách Letecké amatérské asociace ČR (LAA).

PRŮBĚH VÝCVIKU NA ULTRALEHKÁ LETADLA ULL(A)

 

Letecký výcvik probíhá podle osnovy UL3. Skládá se z teoretické a praktické části výuky a závěrečného přezkoušení.

 

TEORETICKÁ ČÁST

Teoretická část výuky s rozsahem 45 hodin zahrnuje:
Během teoretické výuky také absolvujete kurz a zkoušku na ČTÚ. Po získání průkazu radiotelefonisty budete oprávněni používat palubní leteckou radiostanici.

PRAKTICKÁ ČÁST

V praktické části výuky vás bude čekat minimálně 20 hodin samotného leteckého výcviku. Než se budete moci zúčastnit závěrečné zkoušky, musíme si být jisti nejen my ale hlavně vy, že letadlo plně ovládáte. Pokud budete cítit, že si potřebujete ještě několik hodin nalétat nebo cokoliv ujasnit, budeme vám plně k dispozici.
zephyr

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY A ZÍSKÁNÍ LICENCE

Po splnění celého kurzu vás bude čekat závěrečném přezkoušení s inspektorem Letecké amatérské asociace ČR. Přezkoušení se skládá z teoretického testu a praktické letové zkoušky. O úspěšném absolvování zkoušky a vydání pilotního průkazu rozhodne inspektor na základě výsledků z obou částí přezkoušení.

KDE LÉTÁME?

Naší domovskou bází je letiště Jaroměř-Josefov (LKJA). Po domluvě je možné provádět výcvik na jakémkoliv letišti nebo ploše pro ultralehká letadla (SLZ) v okolí (Hradec Králové – LKHK, Dvůr Králové nad Labem – LKDK, Nové Město – LKNM, Kvasiny – LK1L, Náchod – LK32). Na seznam letišť a registrovaných ploch se můžete podívat zde.

CENA VÝCVIKU

Cena základního výcviku pro kalendářní rok 2024 je 49 990Kč. Tato částka zahrnuje 20 letových hodin dle osnovy, dále pak výuka teorie potřebné k získání průkazu, instruktor, poplatek za využívání letiště LKJA a konzultace k výcviku. Částka se hradí postupně v průběhu kurzu.

K výcviku si lze sjednat individuální hodiny nad rámec osnovy. Cena je v tomto případě 2 499Kč za letovou hodinu. Počítá se přesný čas v minutách. Ceny jsou uvedeny jako konečné včetně DPH.

ZAUJALI JSME VÁS, ALE JEŠTĚ NEJSTE ROZHODNUTI?

ZKUSTE

pilotni_vycvik_footer